День вишиванки — одне з найбільш знакових українських свят. Адже через одяг та аксесуари найпростіше самовиражатися, зокрема демонструвати свою національну та культурну ідентичність. У 2024 році цей день святкують 16 травня.

Залучати до такого простого та цікавого досвіду можна з раннього віку. Родинне та шкільне середовище найбільше впливає на дитину, її основоположні принципи та вірування. У школах дедалі частіше влаштовують тематичні заходи, пропонують учням одягати вишиті сорочки. Якщо такої речі немає, підійде також плаття-вишиванка для дівчинки або вишита камізелька для хлопчика.

 

Сучасні вишиті сорочки для дітей

Вишиванки для дітей різного віку представлені навіть у більшому різноманітті, ніж дорослі моделі. Доступні гендерно нейтральні фасони, а також сорочки для хлопчиків або дівчаток.

Серед декоративних елементів переважають:

 • двоколірна (чорно-червона, синьо-блакитна) вишивка на рукавах та біля комірця;
 • різноколірні вишиті елементи;
 • декоративні зав’язки на комірі з китичками на кінцях.

Що ж до фасонів, то найбільше розповсюджені:

 • класичні з об’ємними рукавами, вільною посадкою;
 • сорочки на ґудзиках;
 • моделі з тонким пояском.

Знайти в інтернеті можна не тільки популярні білі сорочки, а також і рожеві, зелені, блакитні та сині, жовті, червоні й інші кольорові варіанти.

Як правило, вишивка машинна, зроблена спеціальним станком. Речі з ручним оздобленням також зустрічаються, проте вони коштуватимуть у 2–3 рази дорожче. Серед технік найрозповсюдженіші — хрестик та гладь.

Святкові заходи для школярів

День вишиванки не прив’язаний до інших світських і релігійних подій, тому вчителі вільні вибирати майже будь-яку культурну програму. То ж що буде цікаво та корисно влаштувати для дітей у такий день:

 1. Похід до етнографічного або історичного музею. Допоможе дітям побудувати в голові історичний контекст і важливість національної ідентичності.
 2. Майстерклас із вишивання. Найпростіший спосіб залучити дітей до спільного заняття та можливість дізнатися щось нове. Якщо підібрати простий і яскравий орнамент, хлопчики та дівчатка радо спробують себе в рукоділлі.
 3. Урок малювання орнаментів для вишиванок. Підійде навіть першокласникам. Добре тренує уяву, водночас заняття безпечніше, ніж порпання з голкою.
 4. Порівняння вишиванок із різних регіонів України. Визначення основних орнаментальних і колірних відмінностей допоможе дитині в майбутньому краще орієнтуватися в історії та культурній спадщині своєї держави.
 5. Перегляд тематичних документальних фільмів. Ще один пізнавальний досвід майже для будь-якого віку.

Якщо в дитини не було можливості вдягти у цей день вишиванку, не варто її сварити. Для таких випадків можна заздалегідь приготувати оздоблені нитками накладні комірці, манишки, накладні манжети чи браслети.

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.