Україна планує продовжувати співпрацю з Німеччиною та ЄС у межах зеленого енергетичного переходу та націлена інтегрувати свою енергосистему в європейську мережу операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з німецькою канцлеркою Ангелою Меркель,ідеться на Урядовому порталі.

 

Він наголосив, що Україна готова до втілення енергетичного партнерства з Німеччиною та до започаткування двосторонніх проєктів. За словами Шмигаля, перспективними напрямами цієї співпраці є галузі відновлювальної енергетики та водню.
«Ми зацікавлені в пілотних водневих проєктах з німецькими партнерами для початку спільного виробництва й транзиту водню в Німеччину і Європу. Німецькій стороні передано на розгляд декілька українських проєктних пропозицій щодо водню», — сказав глава українського уряду та додав, що українська сторона вітатиме започаткування до кінця цього року кількох двосторонніх пілотних проєктів.

 

Також Шмигаль наголосив, що Україна націлена інтегрувати свою енергосистему в європейську мережу операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E.

 

«Україна неухильно дотримується взятих зобов’язань для реалізації повної інтеграції, запланованої на 2023 рік, яка дасть Україні реальну енергонезалежність та можливість відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі», — додав він.

 

Ангела Меркель запевнила, що співпраця України та Німеччини продовжиться, а її країна «виступає за продовження транзиту газу до Європи через українську газотранспортну систему».
Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.