В Україні реєстратори розрахункових операцій (РРО, касові апарати або спеціальні програми на смартфони) встановили вже понад 553 тис. фізосіб-підприємців (ФОПів). Тільки з початку року їхня кількість збільшилася на 31 тис. 10 січня РРО встановили понад 5 тис. підприємців, такими темпами вже цього року більшість ФОПів виконає норму закону і вестиме прозорий облік своїх доходів.

Про це йдеться в даних податкової. Зазначимо, за даними Опендатабот, всього в Україні працюють 1,9 млн ФОПів. Наприкінці 2021-го, за кілька днів до набуття чинності норми закону про обов’язкове використання РРО для більшості ФОПів, щодня кількість підприємців з прозорим обліком збільшувалася на 10 тис. осіб. Такими темпами знадобиться кілька місяців для того, щоб тіньові обороти практично повністю ліквідували.

Також варто зазначити, що незначна частина ФОПів все ще виступає проти встановлення РРО. Вони відмовляються вести прозорий облік, який унеможливить торгівлю фальсифікатом, зобов’яже їх видавати чеки клієнтам та показувати свої обороти податковій. Проте більшість свідомих фізосіб-підприємців вже встановила РРО та їхня кількість стрімко зростає.

Навіщо потрібний РРО?

Щоб скоротити рівень фальсифікату та контрабанди. Без чеків підприємці можуть продавати будь-яку продукцію, зокрема й розповсюджувати контрабанду та фальсифікат. ФОПи є одним із ключових способів збуту нелегальної продукції.

Зменшити тіньову економіку. Частина ФОПів відмовляється показувати свої реальні обороти для того, щоб не переходити наступну групу єдиного податку (платити більше). Інші зовсім не можуть вважатися дрібним бізнесом, мають високі доходи, але продовжують платити маленькі податки і приховувати обороти.

Захистити покупців. Без касового чека українцям, які придбали товари у ФОПів, дуже складно захистити свої права та довести, де вони придбали сумнівний товар.

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.