На засіданні 14 липня Верховна Рада України прийняла закон за № 3508-д про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ і забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу.

Законопроєкт прийнято для «урегулювання заборгованості суб’єктів ринку природного газу та супутніх ринків, загальний обсяг якої станом на 1 травня 2021 року може перевищити 100 млрд. грн., пояснили в управлінні житлово-комунального господарства Кіровоградської ОДА.

Негативно на рівень розрахунків підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ впливає низька платіжна дисципліна з боку населення та складна економічна ситуація.

Законопроєкт встановлює механізми врегулювання заборгованості за природний газ та послуги його транспортування:

— шляхом проведення взаєморозрахунків із залученням коштів державного бюджету;

— шляхом реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах;

— шляхом списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, що підлягає урегулюванню на умовах визначених законом, за умови погашення тіла боргу.

Для урегулювання заборгованості виробників теплової енергії, послуг тепло- та гарячого водопостачання за природний газ розрахункова дата переноситься з 1 липня 2016 року на 1 травня 2021 року.

Крім того, для унеможливлення подальшого утворення та накопичення заборгованості газорозподільних підприємств перед оператором газотранспортної системи передбачено, що кошти, які сплачуватимуть споживачі за послуги розподілу природного газу, зараховуватимуть на спеціальний поточний рахунок оператора ГРС.

Share:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Срок проверки reCAPTCHA истек. Перезагрузите страницу.